AAAAAAAAAH!

AAAAAAAAAH! / Suurbritannia, 2015
Rež: Steve Oram

Linastub

R
23:45

Paljud HÕFFi-fännid mäletavad Steve Oramit meespeaosalisena Ben Wheatley mustast komöödiast „Ekskursandid“ (HÕFF 2013). Nüüd on ta HÕFFil tagasi oma režissööridebüüdiga „Aaaaaaaah!“ – see on ainulaadne ja sürrealistlik film, samavõrd humoorikas kui ka häiriv.

Oram toob meieni Suurbritannia tüüpilise aguli, tuttava Mike Leigh’ ja Ken Loachi filmidest, mille elanikud suhtlevad omavahel röhitsevate ahvide tasandil. Nad huikavad ja karjuvad ning tunnevad rõõmu piiranguteta paaritumisrituaalidest ja vägivallast ülekaalu saavutamiseks. Oram ise mängib alfa-isast, kes tuleb metsast välja ja avastab endas kiindumuse väikeses paarismajas elava perekonna vastu. Õige pea aga märkab ta vihavaenu majapidamises elavate meeste vahel, üritades ühe tütart võrgutada ning taastada karja juhi kohalt taandatud ja tagaaias põõsa all elava pereisa endine hiilgus.
Mingis mõttes on „Aaaaaaaah!“ satiiriline teos, mis näitab, et me ei ole ühiskonnana sugugi nii haritud ja intelligentsed, nagu ehk tahaksime. Samas on see aga ka austusavaldus sellistele režissööridele nagu John Waters ja liikumistele nagu Cinema of Transgression. Arvukad võikad stseenid (sageli seotud seksiga) kutsuvad esile nii tülgastust kui ka naeru, kui pealispinna all tuksub tumeda brutaalsuse tuiksoon.

Näitlejatööd on tõeliselt silmapaistvad. Osatäitjad, kellest paljusid Briti kaasaegse komöödia austajad kindlasti tunnevad, on jäetud ilma võimalusest rääkida ning seetõttu kasutavad nad täiel määral ära oma füüsist, balansseerides ülevuse ja naeruväärsuse hapral piiril.

Vapustavalt julge ja provokatiivne „Aaaaaaaah!“ on eksperimentaalkino jahmatav näide, mis ennustab Orami karjäärile filmirežissöörina hiilgavat tulevikku.

Laurence Boyce 

Treiler

Kestus 1h 19'
Osatäitjad Julian Barratt, Toyah Willcox
Tootja Boum Prod., Lincoln Studios, Rook Films
Auhinnad ja festivalid Film4 FrightFest, Vancouver, Rotterdam
Programm Friikidele

R, 29.04.

23:45 - Small Hall

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi