Ballaad haigest kassist

Cat sick blues / Austraalia, 2015
Rež: Dave Jackson

Linastub

L
23:45

Ootamatutest üllatustest pulbitsevast ja nõrganärvilisi šokeerivast friigifilmist „Ballaad haigest kassist“ võib kujuneda tänavuse HÕFFi publiku jaoks üks lahedamaid avastusi. Filmi kodumaal Austraalias sai linateos suurepärase vastukaja ning HÕFF on üks esimesi festivale Euroopas, kus teose ülimusta ja perversset huumorit rahva peal testitakse.
Film on sündinud paari aasta tagusest lühifilmist, mille edu viis tegijad mõttele vändata ka samanimeline täispikk film. Mõeldud-tehtud: film sai „Hooandjast“ piisavalt vahendeid ja nüüd on tulemus käes.

Lühidalt räägib linateos mehest, kelle kass sureb. Mees tõmbab suurest kurbusest endale pähe kassimaski ning läheb kunstpeenise ja hirmteravate küünistega varustatult Melbourne’i peale plastikämbriga veredoonoreid otsima – eks ikka selleks, et endale sel moel kassi üheksa elu hankida.

Filmil on väga lahe helitaust, mis kompenseerib filmi kohati odavat väljanägemist ja mõjub rahustavalt neil hetkedel, kui huumor väga veriseks kipub minema.
Viited sellistele klassikutele nagu „Maniak“ ja „Bad Boy Bubby“ on küll ilmselged, kuid sellegipoolest on tegu väga originaalse filmiga, mis ühtaegu nii üllatab kui ka jahmatab. Must-see!

Hoiatus: Film ei ole soovitatav kassisõpradele!

Helmut Jänes
 

Treiler

Kestus 1h 41'
Osatäitjad Matthew C. Vaughan, Shian Denovan, Noah Moon
Tootja Phantasmes Video
Auhinnad ja festivalid Monster Fest
Programm Friikidele

L, 30.04.

23:45 - Small Hall

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi