Sünged lood

AS FÁBULAS NEGRAS / Brasiilia, 2015
Rež: Rodrigo Aragao, Petter Baiestorf, Joel Caetano, Josè Mojica Marins

Linastub

R
21:45

Vana hea Brasiilia gore-horror on tagasi. Kes mäletab veel 2009. aasta festivalil näidatud sealse suure underground-kino legendi José Mojica Marinsi ekstravagantset Coffin Joe filmisaaga lõppfinaali „Kurjuse kehastus“ või 2014. a HÕFFil linastunud Rodrigo Aragao B-filmi „Must meri“, võib juba aimata, mis teda ees ootab.

„Süngetes lugudes“ pole kohta tavapärasusel ja normaalsusel. See on häbenematu portugalikeelne B-film, seesmiselt põlev antoloogia, mida oskavad teha vaid brasiillased. Jääb üle vaid nõustuda blogija Rasmus Rammo kommentaariga: „„Sünged lood“ on üks sedasorti film, mida vaevalt et ükski eestlane ilma HÕFFi suunava abita nägema satuks.“
Tundub, et autorid on pealtnäha olematute kuludega tehtud teosesse panustanud kogu oma kire nii kino kui ka kohaliku folkloori vastu. Siin on topeltannustes ülevõlli „Monty Pythonile“ sarnast süsimusta pasa-, kuse- ja oksehuumorit, aga ka metsikut brutaalsust, kus laip ajab laipa taga ja verd lastakse lausa ojadena. Muidugi ei puudu ühes õiges Brasiilia õudusfilmis ka nõiad, maod ja libahundid ning ekraanile pääseb ka üks veidramaid monstrumeid filmikunsti ajaloos: Saci.

Olge valmis hullumeelseks sõiduks kuuma kohta nimega „Brasiilia põrgu“!

Helmut Jänes 

Treiler

Kestus 1h 35'
Osatäitjad Mayra Alarcón, Cesar Coffin Souza
Tootja Fábulas Negras
Auhinnad ja festivalid Arizona, Morbido
Programm Friikidele

R, 29.04.

21:45 - Small Hall

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi