Mèliès lühifilmide võistlusprogramm

Mèliès D`Argent short film competition / [],
Rež:

Linastub

R
19:30

Mèliès D`Argenti igaaastasesse võistlustulle astuvad seekord väga erinevad filmid alates veidratest mustadest komöödiatest ja lõpetades apokalüptiliste tulevikunägemustega.
“Must karu” viib musta huumori uuele tasemele, “Öised võõrad” ja “Polterheist” näitavad, kuidas anda kummitusfilmidele uus hingamine.
Apokalüptiline “Piir” tutvustab maailma, kus pole alles enam ühtegi piirangut ning “Kosmoses surevad nad kõik” on austusavaldus klassikalistele ulmefilmidele. Kirsiks tordil on varalahkunud David Bowie’le sarnanev peategelane. “Hambad” ja “Kalamees” on omapärased nägemused tavapärastest kollifilmidest. Nendes on segatud klassikalised muinasjutud ja legendid üheks väga hirmutavaks seguks.


Polterheist

Suurbritannia, 2016, 19 min, rež.: David Gilbank


Kaks kriminaali röövivad selgeltnägija, et tema abiga ühendust võtta oma mõrvatud bossiga. Boss oli kuskile peitnud suure summa raha ja nüüd nad proovivadki selle temalt surnust peast välja pressida. Selgeltnägija ja surnutega manipuleerides äratavad hakkajad kriminaalid ellu midagi veelgi kohutavamat kui nende mõrvatud ülemus.

''''''''''

Kalamees
Hispaania, 2015, 20 min, Rež.: Alejandro Suárez Lozano


Härra Wong on vana kalamees, kes ei suuda enam noorematele järele jõuda. Tema saak on kesine ja raha napib. Viimases hädas suundub Wong kaugemale avamerele, et viimast korda oma õnne proovida. Wongi üllatuseks ei satu tema võrkudesse üldsegi mitte tavaline kala, vaid midagi ebamaist.

''''''''''

Piir
Prantsusmaa, 2015, 17 min, rež.: Simon Saulnier


Lähitulevikus, kus kõikjal valitseb anarhia ja kaos, uitab üksik noor tüdruk eesmärgiga leida varas, kes võttis temalt tema kõige kallima vara.

''''''''''

Kosmoses surevad nad kõik
Hispaania, 2015, 15 min, rež.: Javier Chillon


Kosmoselaev Tantalus triivib mööda avakosmost.

''''''''''

Hambad
Luksemburg, Prantsusmaa, 2015, 13 min, rež.: Pascal Thiebaux, Gil Pinheiro


Kõik arvavad, et väikesed hiired on lahked ja armsad loomakesed. Tegelikult on hiirekesed hoopiski neurootilised psühhopaadid, kes ihaldavad üle kõige hambaid. Kui hammas on kadunud, siis tuleb see asendada. Mistahes vahenditega...

'''''''''

Öised võõrad
Iirimaa, 2015, 12 min, rež.: Conor McMahon


Kaks üksildast inimest leiavad armastuse, mida nad olid juba igavesti otsinud. Ainsaks probleemiks on aga see, et tegu on ikkagi armastusega inimese ja vaimu vahel!

'''''''''

Must karu
Prantsusmaa, Belgia, 2015, 15 min, rež.: Mèryl Fortunat-Rossi & Xavier Seron


Reegel nr. 1: Ära toida karusid. Reegel nr. 2: Saja meetri ulatuses karule mitte läheneda. Reegel nr. 3: Ära ehmata karusid. Reegel nr. 4: Hoia oma koera rihma otsas. Nüüd, kui sa oled reeglitega tutvunud, soovime sulle meeldivaid elamusi meie mustade karude kaitsealal.

Kestus 1h 45'
Programm Méliès d’Argent lühifilmide konkurss

R, 29.04.

19:30 - Small Hall

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi