Green room

Green room / USA, 2015
Rež: Jeremy Saulnier

Linastub

R
21:30

Õudusfilmide maailm on tulvil vastasseise, üks värvikam, kummalisem ja sageli ka verisem, kui teine: Freddy vs Jason, Alien vs Predator, Megashark vs Giant Octopus. Paar aastat tagasi väikese, ent seda karmima põnevikuga „Sinised varemed“ („Blue Ruins“, PÖFF 2013) žanrifännide huviorbiiti tõusnud Jeremy Saulnier lisab omalt poolt sellesse nimistusse juba sootuks elulisema vastasseisu: punkbänd versus neonatsid.

Just nende nappide sõnadega saakski ehk kõige lihtsamalt võtta kokku Saulnieri kolmanda täispika linaloo „Green Room“ sisu. Kui aga kasutada rohkem kui kolme sõna, siis filmi keskmes on punkbänd Aint Rights, kelle puhul ei saa öelda, et nad tulevad oma lavalise tegevuse tulemusel kuidagimoodi ots otsaga kokku, sest harvad ei ole need korrad, mil järgmisesse esinemispaika jõudmiseks tuleb voolik salaja mõne ettejuhtuva auto kütusepaaki susata. Nii jõuavadki nad Oregoni osariigi lopsaka roheluse rüpes ja inimasustusest üsna kaugel paiknevasse klubisse, mille pööritajateks ja ka peamiseks klientuuriks on skinheadid.

Saulnieri filmi tagajärjel hakkate edaspidi enne kodust lahkumist hoolikalt kontrollima, kas teil on ikka kõik asjad kenasti kaasas, sest maha unustatud telefonilaadija võib vallandada ootamatute sündmuste ahela, mida on võimatu peatada ning mis kogub üha verisemaid ja verisemaid tuure. Aint Rightsi liikmeid ootab ees nende senise elu pikim öö ja pole teada, kas neil üldse õnnestub oma muusikalist karjääri edaspidi sama koosseisuga jätkata...

Timo Diener
 

Treiler

Kestus 1h 35'
Subtiitrid eesti
Osatäitjad Imogen Poots, Anton Yelchin, Patrick Stewart
Tootja Broad Green Pictures, Film Science
Auhinnad ja festivalid Cannes, Toronto, Vancouver, Busan, London
Programm Põhiprogramm

R, 29.04.

21:30 - Big Hall

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi