Kullake

Darling / USA, 2015
Rež: Mickey Keating

Linastub

P
14:00

„Kullake“ on ilus kombinatsioon sõltumatu žanrikino andekate inimeste kooslusest. Filmi lavastajaks on oma loomingus aina paremaid tulemusi näitav Mickey Keating („Ritual“, „POD“), kes äsja üllatas kõiki Sundance’is oma uue tööga „Carnage Park“. „Kullakese“ peaosas näeme aga nugadega lustimas Keatingu stammnäitlejat, üht tänapäeva indie-filmi andekamat noort Lauren Ashley Carterit, kes kehastab New Yorgi vanas majas omaenda hullumeelsuse küüsi langevat neiut. Kolmanda trumbina võib nimetada kõrvalosas mängivat lavastaja-näitlejat Larry Fessendeni, kelle nimi ei tohiks õõvafilmisõpradele kindlasti võõras olla ning kes teeb pisikese osa ka tänavuse festivali lõpufilmis „Teekond lõunasse“ raadiohäälena.

Mustvalgena filmitud „Kullake“ on suure kinosaali vääriline elamus, mis tänu õudust tekitavale atmosfäärile ei lase endast kergesti lahti ka pärast filmi lõppu. Kriipiva helitausta ja väga omanäolise stilistikaga unenäotaoline film jätab vaatajale ruumi fantaseerimiseks – vanas majas on kord juba nii, et iga nurga taga võib sind oodata mõni üllatus… mis ei pruugi kindlasti olla meeldiv.

Kinoajaloost on teada mitmeid sarnaseid, vanas mahajäetud majas asetleidvaid horror-lugusid – nagu näiteks „Hiilgus“, „Kuradi maja“, „Haunting“ jt. „Kullake“ täiendab seda nimekirja mitmete uute nüanssidega, tänu millele on kriitikud nimetanud filmi „plahvatuslikuks“ või „absoluutselt geniaalseks“. Lisame siis omalt poolt veel ühe kiitva sõnapaari: „õudselt hea“.

Helmut Jänes  

Treiler

Kestus 1h 15'
Osatäitjad Sean Young, Larry Fessenden, Lauren Ashley Carter
Tootja Glass Eye Pix, Alexander Groupe
Maailma müük Screen Media Films
Auhinnad ja festivalid Fantastic Fest
Programm Põhiprogramm

P, 01.05.

14:00 - Big Hall

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi