Kutse

The Invitation / USA, 2015
Rež: Karyn Kusama

Linastub

L
16:00

Karyn Kusama ei ole žanrimaailmas uustulnuk. Pärast mitut suurfilmi („Aeon Flux“, „Jennifer’s Body“) on naine tagasi filmiga “Kutse”, mille kohta võib julgelt öelda, et see on lavastaja üks paremaid töid läbi aegade. See slow-burner põnevik sobib neile, kes armastavad võtta aega, et elada filmi sisse ning istuda kinosaalis, sõrmenukid valged, magu pöördumas vaikselt pahumpidi..

Paarike – Will ja Kira – läheb tuttavate juurde, Hollywoodi häärberi varjatud väravate taha õhtusöögile. Kõvasti veini ja viisakusi teistelt peo külalistelt, kõige tipuks võõrustajate ülientusiastlik “just relax” sunnib Willi õhtusöögi motiivides kahtlema. Kui ta üksinda häärberis eksleb, saame teada, et ta on võõrustajanna Edeni endine kaaslane. Kui hakatakse mängima midagi teraapia või rollimängu sarnast, saavad kõik sellised küsimused, nagu miks kellelgi levi pole või miks peab uks kindlasti lukus olema, aeglaselt piinavalt täpsed vastused.

Võime lubada, et oskuslikult valitud kaadrid, hea näitlejatöö ja suurepärane helimaailm lasevad vaatajal tunda Willi kasvavat paranoiat omal nahal, tehes sellest filmis omaette elamuse.


Maria Reinup
 

Treiler

Kestus 1h 40'
Osatäitjad Michiel Huisman, Logan Marshall-Green, John Carroll Lynch
Tootja XYZ Films
Maailma müük Drafthouse Film
Auhinnad ja festivalid Fantastic Fest, Busan, London, Sitges, Stockholm
Programm Põhiprogramm

L, 30.04.

16:00 - Big Hall

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi