Saatana maiuspala

Devils`s Candy / USA, 2015
Rež: Sean Byrne

Linastub

L
20:00

Kui metal-muusika tulihingeline fänn ja edutu maalija Jesse (Ethan Embry) asub koos armastatud naise Astridi (Shiri Appelby) ja teismelise tütre Zooeyga (Kiara Glasco) elama oma unistuste majja Texases, tundub esialgu kõik lill olevat. Mees saab endale lõpuks kauaigatsetud stuudio, kus ta alustab tööd uue projektiga, mida kavatseb kunstigaleriile pakkuda. Garaaži seinale maalitavast suurest kunstiteosest kujuneb aga midagi geniaalse hullumeelsuse sarnast, mis hakkab päev-päevalt aina põrgulikumaid tunnusjooni võtma. Mehe üha imelikumaks muutuvale käitumisele ei too suuremat selgust ka ühel päeval maja uksele koputav võõras mees, kes palub perekonnal minna tagasi „oma koju“...

Austraalias sündinud režissöör-stsenarist Sean Byrne šokeeris üldsust oma debüütfilmiga „The Loved Ones“ (2009), mis oli eelmise kümnendi üks märkimisväärsemaid žanrifilme ja pälvis Toronto festivali Midnight Passion sektsioonis publikupreemia. Byrne’i esimene Ameerikas vändatud film väldib teadlikult kummitusmaja-žanrile omaseid tunnuseid, mis võinuks teosest teha järjekordse klišee.

„Saatana maiuspala“ võib käsitleda ühe perekonna tragöödiana, millesse on tunginud hullumeelsus ja saatanlikud jõud; see meenutab oma atmosfäärilt Stanley Kubricku aegumatut klassikat „Hiilgus“ (1980). Ja veel üks asi: ärge laske oma lastel tegeleda doom-metal’iga, sest nagu filmis näha, on see muusika saatanast.

Helmut Jänes
 

Kestus 1h 30'
Osatäitjad Ethan Embry, Shiri Appleby, Kiara Glasco
Tootja Snoot Entertainment
Auhinnad ja festivalid Toronto, Sitges, Stockholm
Programm Põhiprogramm

L, 30.04.

20:00 - Big Hall

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi