Lady Terminator

Lady Terminator / Indoneesia, 1989
Rež: Jalil Jackson

Linastub

R
01:30

Indoneesia filmikunstist on tänu hüperactionfilmiseeriale „Haarang“ ning Joshua Oppenheimeri dokkidele saanud huvitav nähtus, mille üle armastatakse palju diskuteerida, kuid mille ajaloost ei teata suurt midagi. Mis siis ikkagi on Indoneesia film? 240 miljoni elanikuga maailma suurim saareriik pole küll veel tootnud kvaliteetmärgiga kinoeeposeid nagu selle naabrid Hiina, Jaapan ja Lõuna-Korea, kuid žanrifilm (loe: horrorfilm) on sellel maal alati au sees olnud, eriti kui rääkida 1980. aastatest.

Saage tuttavaks – „Leedi Terminaator“ on Indoneesia action-filmi guru H. Tjut Djalili ehk Jalil Jacksoni käsitlus 1984. aasta kuulsast James Cameroni algupärandist, mis tegi napisõnalisest austerlasest Arnold Schwarzeneggerist oma ajastu supertähe ja pani alguse Cameroni aina enam tõusuteele viivale karjäärile.

See film on ere näide kõige autentsemast ja veidrast multikultuursest Indoneesia filmikunstist, mis 1970-80ndatel matkis edukalt Hollywoodi hittfilme, pannes sinna kamaluga juurde vaimukaid grindhouse-stiilis elemente: seksi, verd, vägivalda ja kindlasti ka kohalikku folkloori. Nii sündis näiteks 1986. a populaarne põnevik „Rambu“, ilmselge kummardus mõned aastad varem päevavalgust näinud „Rambole“ Stallone’iga peaosas.
Ka „Leedi Terminaatoris“ jagub küllaga kõike eelnimetatut. Kui filmis esineb mõningaid loogikavigu, siis ärge solvuge – see linateos pöörab pahupidi kõik teie eelteadmised filmist ja filmiloogikast ning puhastab teie hinge kinematograafiliste pöörasustega, mida HÕFFilt ju otsima tullaksegi.

Helmut Jänes

Treiler

Kestus 1h 22'
Osatäitjad Barbara Anne Constable, Christopher J. Hart, Claudia Angelique Rademaker
Tootja 108 Sound Studio, Soraya Intercine Film PT
Programm “Terminaatori” double-bill

R, 29.04.

01:30 - Small Hall

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi