Võistlusvälised lühifilmid

Little Nightmares - Out of Competition / [],
Rež:

Linastub

L
17:30

Võistlusväliste filmide hulgas on esindatud sellised Hollywoodi superstaarid nagu Guy Pearce (“Memento”, “The Hurt Locker”) ja Eric Roberts (“The Dark Knight”, “The Expendables”). Nad astuvad üles kahes väga erinevas, aga võrdselt suurepärases filmis “Lorne” ja “Naasmine”. “Lorne” on psühholoogiline uurimus apokalüptilisest üksindusest ja “Naasmine” on omapärane nägemus ajaga mängimisest. “Inimestest ja hiirtest” algab kui film pangaröövist, kuid areneb väga ootamatult ulme valdkonda. “Null” ja “Juliet” tutvustavad aga uut maailmakorda, kus harjumuspärased loodusseadused lakkavad olemast või kus inimesed lakkavad oma senisel kujul eksisteerimast.
Programmi lõppu oleme paigutanud ulmelise retrohõnguga b-filmi/muusikali “Kutse maailma lõppu”.

 

Kutse maailma lõppu
Ameerika ühendriigid, 2016, 16 min, rež.: Paul Hough


Aurupungi muusikal! Aasta on 1888. Maailma päästmiseks suundub grupp koletisekütte põrgusse, et seista silmitsi Saatana endaga.

''''''''''

Naasemine
Ameerika ühendriigid, Venemaa, 2015, 9 min, rež.: Vitali Verlov
 

Teadlane püüab meeleheitlikult saata hoiatuse läbi aja enne kui ta tapetakse.

''''''''''

Lorne
Austraalia, 2015, 15 min, rež.: Jesse Leaman


Üksildane rändur Lorne uitab mööda kõledat tühermaad, kuni ta kohtub salapärase võõraga, kes aitab tal võidelda oma suurimate hirmudega.

''''''''''

Juliet
Prantsusmaa, 2015, 11 min, rež.: Marc-Henri Boulier


Lähitulevikus tuleb suurkompanii SEED turule esimese põlvkonna naudingurobotiga JULIET1 ning sellest saab üüratu hitt. Nõudlus on tohutu. Kõik tahavad endale päris enda robotit. Tehnoloogia arenedes saab aga üha selgemaks, et inimkonna tähtsus on asetatud küsimärgi alla.

'''''''''

Inimestest ja hiirtest
Prantsusmaa, 2015, 20 min, rež.: Gonzague Legout


Majanduskriis on Detroidis hullem kui kunagi varem. Viimases hädas otsustavad kaks meeleheitlikku meest panka röövida. Politsei piiramisrõngasse sattudes avastavad röövlid liiga hilja, et selles pangas on midagi väga valesti.

''''''''''

Null
Hispaania, Suurbritannia, Ameerika ühendriigid, Mehhiko, 2015, 29 min, rež.: David Victori
 

Maa gravitatsioon järkjärgult nõrgenemas. Kaose keskel püüab isa leida oma poega, kes ei suuda leppida ootamatult surnud ema kaotusega.

Kestus 1h 40'
Programm Võistlusvälised lühifilmid

L, 30.04.

17:30 - Small Hall

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi