Alucarda - Pimeduse tütar

Alucarda, La Hija De Las Tinieblas / Mehhiko, 1977
Rež: Juan L. Moctezuma

Linastub

L
00:00

Volbriöö väärikaks tähistamiseks demonstreerib HÕFF haruldast ja vähenäidatud filmipärli Mehhikost. „Alucarda, pimeduse tütar“ on hea näide 1970ndatel moodi läinud deemoni- ja nõiafilmi žanrist, mis sageli põhinesid tuntud kirjandusteostel. „Alucarda“ toetub viktoriaanliku perioodi tuntuima Iiri gootikirjaniku Sheridan Le Fanu (1814-1873) romaanil „Carmilla“. Le Fanu kirjutised inspireerisid tervet õudusjuttude kirjutajate põlvkonda 19. sajandil, sh ka „Dracula“ loojat Bram Stokerit.

Visuaalselt imetabases “Alucardas” ristuvad mitmed žanri tähtsamad tunnusjooned – seks, eksortsism, satanism, vampiirid –, mis omakorda tõusevad esile Alejandro Jodorowsky filmide produtsendina kuulsaks saanud lavastaja Juan Lopez Moctezuma omapärase filmikeele kaudu. Kui film linale jõudis, keelati selle näitamine liigse vägivalla ja alastuse kujutamise tõttu, tänaseks on aga linateosest kasvanud vääriline järglane sellistele 70ndate nõidusteemalistele filmidele nagu Ken Russelli „Kuradid“ (1971) ja William Friedkini „Vaimude väljaajaja“ (1973).

Teose nimiosas näeme sensuaalset Mehhiko päritolu Ameerika näitlejannat Tina Romerot, kes osaleb tänaseni paljudes telenovela’des.

Helmut Jänes

Seansile eelneb kunstiajaloolase Jüri Kuuskemaa teemakohane ettekanne volbrist ja nõidadest.
 

Treiler

Kestus 1h 15'
Osatäitjad Claudio Brook, David Silva, Tina Romero
Tootja Films 75, Yuma Films
Programm Volbriöö special

L, 30.04.

00:00 - Big Hall

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi