Filmikülalised HÕFFil

Can Evrenol / Türgi

Istanbulis sündinud Can Evrenol on õppinud filmi ja kunstiajalugu Kenti ülikoolis Inglismaal. Pärast õpinguid asus Can sõltumatu autorina kirjutama, lavastama ja produtseerima õuduslühifilme, mis tõid talle mitu rahvusvahelist auhinda ja mida näidati enam kui 40 eri festivali üle kogu maailma. Tema esimene täispikk mängufilm „Baskin“ (2015) põhineb tema enda samanimelisel lühifilmil ja sellest on saanud rahvusvaheline menuk kõikjal maailmas; tänaseks on plaanis ka selle filmi suuremaeelarvelise uusversiooni väntamine. Õudusfilmifännide rõõmuks näidatakse „Baskinit“ nüüd ka ka HÕFFil.

Can Evrenoli film BASKIN linastub HÕFFil laupäeval kl 22 suures saalis.

 

Babak Anvari / Iraan

Babak Anvari on Iraanis sündinud filmitegija, kes nüüd elab ja töötab Suurbritannias. Alates 16. eluaastast on ta teinud arvukalt lühifilme, mis on osalenud filmifestivalidel kõikjal maailmas. Euroopa Noorte Režissööride foorumil 2012. aastal valiti Anvari 517 osaleja seast üheks kaheksast filmi- ja meediamaailma tõusvast tähest, tema lühifilm „Two & Two“ võitis BAFTA auhinna 2012. aastal. Babaki esimene täispikk film „Varju all“, mis on tänavuse HÕFFi avafilm, on seni linastunud ainult Ameerika festivalidel, kus see on saanud üksnes ülimaid kiidusõnu. HÕFFil leiab aset filmi ametlik Euroopa esilinastus.

Babak Anvari film VARJU ALL linastub HÕFFil reedel kl 19.15 suures saalis.

 

Simon Rumley / Suurbritannia

Simon Rumley on teenekas briti filmirežissöör ja stsenarist, kelle tööd kuuluvad enamjaolt psühholoogilise õudusfilmi žanri alla. Oma meisterlike filmide eest on ajakiri Screen International nimetanud teda „üheks briti kino suurimatest autsaideritest, kes suudab end reeglitest läbi murda“. Tänaseks on Simoni kontol kuus täispikka ja kuus lühifilmi. HÕFFil on varem linastunud tema filmid „Punane, valge ja sinine“ (2010) ja segment „P Is for Pressure“ horror antoloogiast „Surma aabits“ (2012). 2011. aastal osales Simon programmi „Euroopa kultuuripealinn Tallinn“ raames kollaažfilmiga „60 sekundit üksindust aastal null“. Tänavusel festivalil linastub Euroopas esimest korda režissööri värskeim õudusfilmi sugemetega thriller „John Frank Garretti viimane sõna“.

Simon Rumley film JOHNNY FRANK GARRETTI VIIMANE SÕNA linastub HÕFFil laupäeval kl 18 suures saalis.


 

 

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi